Všestrannostní desetiboj 2022

datum konání: 2. 10. 2022, publikováno: 3. 10. 2022

V neděli 2. října se přes 50 píseckých sokolů vydalo do jihočeské metropole na svůj první závod v tomto cvičebním roce. Sokolská jednota v Českých Budějovicích pořádala totiž již III. ročník Všestrannostního desetiboje.

V budějovické sokolovně se sešlo celkem 119 závodníků z Písku, Českých Budějovic, Křemže, Boršova, Jistebnice a Milevska. Ti se všichni po příjezdu, rozcvičení a hromadném nástupu pustili do boje v 10 disciplínách - shyby, dřepy, skoky přes švihadlo, skok snožmo do dálky, člunkový běh, překážková dráha, hod medicinbalem, vznosy na lavičce, přelézání tyčky a šplh. Důležitá byla rychlost, někde rozhodoval počet udělaných cviků za 30 sekund a jinde zase co nejrychlejší provedení.

Písecký Sokol měl zastoupení ve všech kategoriích a v každé z nich se dokázal prosadit na stupních vítězů. Celkem si písečtí účastníci přivezli 16 medailí:

• J. Cendelínová (předškoláci) - 3. místo
  • V. Vítů (žáci I.) - 1. místo
  • O. E. Přibyl (žáci I.) - 3. místo
  • N. Brčáková (žákyně I.) - 2. místo
  • J. Hašek (žáci II.) - 1. místo
  • L. Zborníková (žákyně II.) - 1. místo
  • L. Sláviková (žákyně II.) - 2. místo
  • N. L. Přibyl (žáci III.) - 3. místo
  • P. Viktorová (žákyně III.) - 1. místo
  • J. Kolářová (žákyně III.) - 2. místo
  • L. Vacková (žákyně III.) - 3. místo
  • Z. Tisoň (žáci IV.) - 2. místo
  • V. Knettigová (žákyně IV.) - 1. místo
  • J. Cendelín (dorci + muži) - 2. místo
  • M. Konopa (dorci + muži) - 3. místo
  • A. Matošková (dorky + ženy) - 2. místo

Spokojeni z výsledků i ze samotné soutěže se písečtí členové Odboru všestrannosti vrátili zpět do Písku a už se zase těší na další akci.
Gratulujeme všem zúčastněným k jejich výsledkům a děkujeme rodičům a dalším dobrovolníkům, kteří se zapojili a pomohli s realizací závodu.

Kompletní výsledky