Výlet na Kokořín

datum konání: 2. 7. – 3. 7. 2022, publikováno: 8. 7. 2022

V sobotu 2. července vyrazily čtyři ženy a jedna dorostenka ze Sokola Písek objevovat krásy Kokořínska. Ráno se pomocí autobusů přesunuly do Liběchova, odkud již po svých vyrazily po modré turistické značce až ke skalnímu reliéfu Čertovy hlavy. Na rozcestí v Želízech přešly na žlutou směrem na Dolní Zimoř (cestou si uvařily společný oběd) a v Zimořském dole opět přesedlaly na modrou značku, která je se zastávkou v cukrárně dovedla až na Kokořín. Bohužel výletnice trochu nedomyslely, že i hrad má svou otevírací dobu, a tak se 15 minut po jejím skončení mohly podívat jen na zavřené brány. Ani to jim však nezkazilo dobrou náladu, a tak z podhradí pokračovaly po zelené na skalní hrad Nedamy, u kterého si daly večeři a nakonec i strávily noc. Během ní navštívila holky skupinka divočáků, která ale po několika zatleskáních zmizela mezi stromy.

Ráno po snídani vyrazily sokolky po Máchově cestě podívat se na skalní útvar Pokličky. Dále pokračovaly po modré mezi skalami s nejrůznějšími jmény (Rytíř, Hladká stěna, Žlutá věž atp.) a na rozcestí Bilka se napojily na červenou, která je cestou i necestou dovedla až k přírodnímu koupališti Harasov. Zde si děvčata nachystala oběd a následně se i vykoupala v osvěžující vodě. Poté se již několika spoji nechala dovézt zpátky do Písku.

Všechny účastnice si výlet s přespáním pod širákem moc užily a teší se na další společné akce.

Více fotek naleznete v naší galerii.