Vzdělávací semináře

datum konání: 26. 3. – 27. 3. 2022, publikováno: 31. 3. 2022

Poslední březnový víkend se písečtí sokolové zúčastnili několika vzdělávacích a doškolovacích seminářů:

Kineziotaping pro cvičitele

V sobotu 26. března se vydalo devět píseckých cvičitelů do Českých Budějovic, aby se dozvěděli něco o tzv. kineziotapingu. Na výborně vedeném semináři se naučili, jak pomoci svým svěřencům a ostatním cvičitelům při různých bolestech svalů či kloubů, nebo jak rychleji zahojit otoky, jizvy a podlitiny. Vše si vyzkoušeli na sobě navzájem, díky čemuž také přišli na spoustu vychytávek. Domů odjížděli zatejpovaní od hlavy až k patě a se spoustou užitečných a praktických informací, které určitě využijí i v praxi.

Odkaz na fotky zde.

Cvičení na nářadích pro RDPD

V českobudějovické sokolovně uspořádalo téhož dne Oblastní středisko sportovní všestrannosti ve spolupráci se Sokolskou župou Jihočeskou doškolovací seminář Cvičení na nářadí určený pro cvičitele rodičů a dětí a předškoláků. Obsahem byla metodika cvičení na tradičním nářadí a na molitanové sestavě Jipast. V rámci programu byl také vždy vysvětlen nácvik prvků na jednotlivých typech nářadí i použití nářadí jako překážky.
Všichni zúčastnění včetně písecké cvičitelky T. Cendelínové se dozvěděli množství nových informací a mnohé z postavených překážek si pod vedením lektorek z Ústředního cvičitelského sboru RDPD vyzkoušeli na vlastní kůži.

Odkaz na fotky zde.

Kladina a přeskok + Bradla a kruhy

Dva semináře proběhly o víkendu také v Sokole Praha Radotín. V sobotu se zde konal seminář Kladina a přeskok, kterého se z Písku zúčastnila J. Velátová, a v neděli byl v radotínské sokolovně seminář Kruhy a bradla, na kterém byla kromě J. Velátové také B. Chmelíková.
Oba semináře probíhaly od rána do odpoledních hodin. Zúčastnění si na nich kromě zajímavé rozcvičky zkusili mnoho prvků na daných nářadích, dozvěděli se, jaké by k nim měly být průpravy, a jak by měla vypadat správná dopomoc. Vše si během semináře mohli natrénovat na místních gymnastech.