Župní přebor v plavání 2023

datum konání: 14. 1. 2023, publikováno: 15. 1. 2023

V sobotu 14. ledna vyrazili písečtí sokolové z Odboru všestrannosti do Strakonic na závody v plavání, které otevřely letošní všestrannostní přebory Jihočeské župy. Svoji trať si ve strakonickém bazénu odplavalo celkem 128 plavců z různých jednot - z Písku, Strakonic, Č. Budějovic, Křemže, Boršova, Milevska a Volyně.
Soutěž začala ráno v 9:00 od nejnižších kategorií. Po odplavání poslední rozplavby mužů se ještě zorganizovaly štafetové závody ve čtyřčlenných skupinách, a poté následovalo osobní volno, které mohli účastníci využít buď k relaxaci ve vířivce, ke skákání do bazénu nebo k jízdě na tobogánu.

Vyhlašování začalo kolem 12:00. Vzhledem k tomu, že písečtí tvořili skoro polovinu všech závodníků, dokázali se prosadit v téměř každé kategorii. Celkem si písecká jednota odvezla 9 zlatých, 8 stříbrných a 4 bronzové medaile.
Všem našim závodníkům gratulujeme a přejeme úspěchy i v dalších závodech sokolské všestrannosti. Gymnastika a šplh se uskuteční v neděli 2. dubna a atletika v sobotu 13. května.

Kompletní výsledky
Odkaz na fotky