Župní přebory v gymnastice a ve šplhu 2023

datum konání: 2. 4. 2023, publikováno: 3. 4. 2023

První dubnovou neděli uspořádala písecká jednota župní přebory ve sportovní gymnastice a ve šplhu. Již od rána se do Písku sjížděli zástupci z jednotlivých jednot župy Jihočeské, aby zde předvedli své sestavy na prostné, přeskoku, hrazdě a kladině, příp. na bradlech a kruzích, a také, aby vyšplhali na tyči nebo na laně. Po zahájení soutěže slavnostním nástupem se přes 150 cvičenců pustilo do jednotlivých disciplín před zraky mnoha diváků, a to jak v sokolovně, tak i ve sportovní hale. Jako první měla odzávoděno nejmladší kategorie předškolních dětí cvičící pouze na prostné a na přeskoku. Zbytek účastníků se dočkal vyhlášení kolem 15:00.
Zástupci T. J. Sokol Písek si vedli velice úspěšně - ze 78 rozdaných medailí připadla píseckým sokolům necelá polovina, z toho bylo 9 zlatých z gymnastiky a 4 zlaté ze šplhu.

Závody byly součástí všestrannostních přeborů a navazovaly na lednové závody v plavání ve Strakonicích. Poslední set disciplín čeká na všestrannostní závodníky v sobotu 13. května 2023 na atletickém stadionu v ČB.

Kompletní výsledky: gymnastika a šplh
Fotky od J. Koštela a J. Čudlého
Videa