Chlapácký dvojboj 2023

datum konání: 7. 10. 2023, publikováno: 8. 10. 2023

V sobotu 7. října se skupina 6 gymnastů a 12 gymnastek píseckého Odboru všestrannosti za doprovodu 4 jejich cvičitelů zúčastnila 6. ročníku závodu Chlapácký dvojboj, který pořádá T. J. Sokol Radotín. Tento závod se skládá ze dvou mužských nářadí - kruhů a bradel (pro mladší kategorie z kruhů a hrazdy), ovšem je otevřen nejen pro mužské, ale i pro ženské kategorie. Do radotínské sokolovny si letos přijelo zazávodit rekordních 94 závodníků a závodnic.

Ráno v 9:00 zahájili soutěž jako první muži, dorostenci, ženy a dorostenky. Tato první část závodu byla nejvíce divácky atraktivní, protože tyto kategorie předváděly ve svých sestavách náročné silové i švihové prvky. Po nich následovali ti úplně nejmenší společně se závodníky a závodnicemi z mladšího žactva a na závěr nastoupily na mužská nářadí kategorie starších žáků a žákyň.
Z důvodu většího množství přihlášených se během dne nabralo mírné zpoždění, ale jinak proběhl celý dvojboj bez komplikací a bez zranění. Po ukončení závodu, úklidu nářadí a vyhlášení poslední kategorie se všichni mohli kolem 16:00 odebrat ke svým domovům.

Písečtí členové si z Prahy nakonec přivezli 6 medailí::

• Marek Matoška (muži) - 1. místo
  • Martin Matura (muži) - 3. místo