Zpět na hlavní stránku

Memoriál Jana Vorla 2022

datum konání: 12. 3. 2022, publikováno: 15. 3. 2022

V sobotu 12. března pořádala pražská jednota Sokol Libeň gymnastický pětiboj pro dorostence a muže. Ačkoliv došlo k posunutí memoriálu z původního únorového termínu a mnozí závodníci se na poslední chvíli odhlašovali, sešlo se v libeňské sokolovně 13 borců, kteří v příjemné atmosféře bojovali o putovní pohár.
Cvičilo se na pěti závodních nářadích - na kruzích, prostné, hrazdě, bradlech a přeskoku. Bonusovou disciplínou byl šplh na laně dlouhém 7,2 m.

Mezi účastníky byli také dva muži ze Sokola Písek - Martin Matura a Mára Matoška.
Oba si v gymnastice počínali tak dobře, že obsadili první dvě příčky na stupních vítězů:

1. místo Martin Matura (Sokol Písek)
  2. místo Mára Matoška (Sokol Písek)
  3. místo Tadeáš Kopecký (Sokol Radotín)

Klání ve šplhu se z píseckých sokolů zúčastnil jen Mára Matoška, který obsadil krásné 4. místo. Vítězem v této disciplíně se stal domácí Adam Novotný (rekordman ve šplhu na laně na 4,5 m).

Po skončení memoriálu závodníci společně sklidili nářadí, odvážnější se šli zchladit do kádě s ledovou vodou a celá akce byla ukončena v nedaleké restauraci Hadog, kde si všichni dali pozdní oběd v podobě burgeru.