Memoriál Jana Vorla 2024

datum konání: 10. 2. 2024, publikováno: 11. 2. 2024

V sobotu 10. února vyrazila pětičlenná skupina píseckých gymnastů do Prahy na svůj první gymnastický závod v tomto roce. Jeho pořadatelem byla T. J. Sokol Praha-Libeň, která si tímto memoriálem v mužském gymnastickém pětiboji připomíná svého zesnulého cvičitele Jana Vorla. Letošního 9. ročníku se zúčastnilo 15 závodníků složených z mužů i dorostenců. Kromě nich se ráno v libeňské sokolovně sešli ještě trenéři, diváci a rozhodčí, před kterými chlapi zacvičili své sestavy na kruzích, hrazdě, bradlech, přeskoku a prostné.
Stejně jako loni se i tento rok testovala nová verze pravidel pro tvorbu a bodování gymnastických sestav pro muže a dorostence, která by mohla v budoucnu nahradit současná pravidla používaná na přeborech ČOS v gymnastice. Na závěr memoriálu proběhl ještě závod ve šplhu na sedmimetrovém laně, kterého se však již nezúčastnil každý. Po ukončení závodu, úklidu a vyhlášení se většina účastníků přesunula kolem 14:00 do nedaleké restaurace na zasloužený pozdní oběd.

Z Písku přijeli závodit M. Matoška (muž), J. Šíma, A. Hašek (dorostenci) a J. Hašek (žák IV.). Pětici doplnil sokolský cvičitel M. Matura, který zde bodoval předváděné sestavy. Mezi diváky pak byla také písecká cvičitelka A. Matošková.
Nejlépe z píseckých závodníků nakonec dopadl M. Matoška, který v gymnastice skončil na skvělém druhém místě. Překonal ho akorát M. Křena ze Sokola Poděbrady. Dobře si však vedli také mladší písečáci - nejmladší závodník J. Hašek skončil mezi chlapi na pátém místě, J. Šíma byl sedmý a A. Hašek čtrnáctý. Pro ně byl memoriál zejména příležitostí zacvičit si se zkušenějšími a staršími závodníky, na vyšším nářadí a s novými pravidly.

Videa sestav