Mikuláš 2023

datum konání: 4. 12. – 9. 12. 2023, publikováno: 12. 12. 2023

Během prvního prosincového týdne proběhly v Sokole mikulášské hodiny rodičů a dětí. Na každé cvičení dorazil Mikuláš, někdy také v doprovodu s andělem, a dohlížel na cvičení malých sokolíků. Na konci všechny cvičence neminula odměna.

V sobotu 9. prosince navštívil Mikuláš píseckou sokolovnu ještě jednou, tentokrát kvůli starším členům Sokola v rámci akce “Pomozte Mikuláši ozdobit berlu”. Přihlášení účastníci nejprve obešli venkovní trasu, kde sbírali ozdoby ve formě razítek na Mikulášovu berlu. Po té, co již měli berlu krásně vyzdobenou, se přesunuli do sokolovny, kde na ně čekala ještě opičí dráha. Pak se děti konečně setkaly s Mikulášem a jeho společníky - dvěma čerty a andělem. Mikuláš si s každým osobně popovídal, vyslechl si básničku či písničku a následně přítomného sokola pochválil za dobré skutky a vytkl mu ty špatné. Celkem k němu zašlo na 70 dětí, a tak měl i letos plné ruce práce. Jelikož u zúčastněných převažovalo dobré chování, tak anděl nakonec všechny obdaroval, a čerti si opět nikoho neodnesli.

Fotky z mikulášských hodin RD i ze sobotní akce naleznete na tomto odkaze.