Oblastní sraz cvičitelů 2020

datum konání: 26. 1. 2020, publikováno: 28. 1. 2020

V neděli 26. ledna se v sokolovně v Českých Budějovicích konal sraz cvičitelů a cvičitelek mladšího a staršího žactva. K nasbírání inspirace pro naše sokolské svěřence vyrazily z Písku na tento sraz čtyři cvičitelky. Celkově se v Budějovicích sešlo kolem dvaceti cvičitelek i cvičitelů z různých žup, které během dne čekaly čtyři cvičební bloky - kruhový trénink, atletika, všeobecné základy gymnastiky a hry s využitím nářadí.
Při fyzicky náročném kruhovém tréninku, pod vedením sestry Řezbové z Milevska, si písecké cvičitelky vyzkoušely nové cviky a vyslechly si rady pro cvičení a posilování s více cvičenci. Druhý blok vedl trenér budějovické atletiky Stanislav Gryc, který všem rozšířil znalosti v běhu, hodu i skoku. Po obědě následoval blok, připravený cvičitelkou Sokola Písek Kateřinou Sukovou, který se týkal příprav dětí na gymnastiku od základu až po hvězdu - držení těla, zpevnění, rovnováha a podobně. Poslední činností na tomto srazu byly hry, které měl na starosti písecký cvičitel Jan Suk, a kde se ostatní cvičitelé mohli pěkně vyřádit.
Ze semináře naše cvičitelky načerpaly spoustu nových zkušeností, takže se naši cvičenci mají na co těšit.