Příměšťák Meziplanetární olympiáda

datum konání: 24. 7. – 28. 7. 2023, publikováno: 2. 8. 2023

Poslední červencový týden proběhl první z letošní pětice příměstských táborů Odboru všestrannosti T. J. Sokol Písek. Byl určený pro děti mezi 8 a 11 lety a nesl název Meziplanetární olympiáda. Na tábor docházelo 22 dětí, které byly rozděleny do 3 mimozemských družstev (Duháci, Modráci a Soklíci), ve kterých během týdne plnily olympijské disciplíny a hrály hry.

Každý den se v písecké sokolovně objevil mimozemšťan, který účastníky provázel programem. Táborníci stihli během týdne velké množství soutěží a aktivit - například závodili ve formulích F1, běželi biatlon, zkusili si curling, cvičili sestavu pro akvabely, zahráli si baseball a podobně. Třetí den dokonce závodili na všech planetách sluneční soustavy.
Část příměšťáku se odehrávala také venku. V úterý dopoledne se šlo ke Smetákovi a v pátek všichni vyrazili na vyhlídku píseckých lesníků, kde děti našly poklad v podobě tematických medailí.

Písecké vedoucí a pomahatele čeká ještě 5 dalších turnusů, přejeme proto mnoho zdaru a ať si každý naše sokolské příměstské tábory ve zdraví užije.

Fotky z tábora visí již v naší galerii.