Putimský triatlon 2021

datum konání: 12. 6. 2021, publikováno: 16. 6. 2021

V sobotu 12. června se v Putimi u Písku uskutečnil již 30. ročník Putimského triatlonu. Na hráz Podkostelního rybníka přilákala tato tradiční akce 56 závodníků a závodnic z různých koutů jižních a středních Čech, před kterými čekala závodní trať skládající se z plavání, jízdy na kole a běhu.

Ve slunném počasí, které celé akci přálo, se závodníci po startu vrhli do 23°C teplého rybníka. Dále pokračovali na silničních kolech na trati mezi Ražicemi a Putimskou vysokou a celý závod byl pak završen běžeckou trasou vedoucí z hráze Podkostelního rybníka do chatové oblasti v Heřmani a zpět do Putimi.

První pokořili cílovou pásku Roman a Eva Koutní z Příbrami, kteří absolvovali Super krátký triatlon (300 m plavání, 14 km kolo a 5 km běh). Hned za nimi dorazil s časem těsně nad hodinu Jakub Homola z Tábora, který se společně s dalšími 19 závodníky zúčastnil polovičního tzv. Sprint triatlonu (750 m plavání, 20 km kolo a 5 km běh). Klasický Olympijský triatlon (1,5 km plavání, 40 km kolo a 10 km běh) odzávodilo celkem 34 borců a borkyň. Nejrychlejší byl Jan Hradecký z Příbrami, který celou trať zdolal za rovné 2 hodiny.

Jakkoli je tento závod vydařený a mezi závodníky oblíbený, a to hlavně díky olympijské trati, byl letošní ročník posledním závodem. Odbor všestrannosti T. J. Sokol Písek se díky velkému úsilí 35 pořadatelů rozloučil s touto akcí důstojně. Všem pořadatelům patří obrovské díky za roky, které triatlonu věnovali - někteří více jak 15 let v kuse. Díky patří i závodníkům, protože se našli i tací, kteří absolvovali 10 a více ročníků v řadě.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY
FOTKY