Sokol spolu v pohybu 2023

datum konání: 23. 9. – 30. 9. 2023, publikováno: 1. 10. 2023

V rámci Evropského týdne sportu proběhl od 23. do 30. září týden Sokol spolu v pohybu. Letošní téma tohoto projektu ČOS bylo spojeno s počátkem sletového roku, a to konkrétně se sletovou štafetou. Písecký Odbor všestrannosti se jako již tradičně aktivně zapojil, a tak se náplní pravidelných cvičení tento týden staly zejména štafetové závody.

Sletová štafeta
V sobotu 23. září se někteří naši členové, včetně starosty města JUDr. Ing. Michala Čapka, zúčastnili předávání sletového kolíku. Do Písku ho dopravili sokolové z Milevska, kteří ho dali v parku Palackého sady právě starostovi. Ten jej pak po uběhnutí svého úseku v parku předal dalšímu běžci a takto se formou štafety kolík dostal až na lávku D. Šimkové, kde si ho převzal tajemník písecké jednoty Ing. Martin Matura, který ho převezl na kole bratrům a sestrám do Strakonic.

#BeActive Night
Na sobotní večer vyhlásil Odbor všestrannosti výzvu s názvem Zazáři. Cílem bylo od 16:00 do 23:59 ujít, uběhnout či ujet co nejvíce kilometrů a vyfotit při tom fotku s motivem světla. Celkem se nakonec zapojilo 70 lidí a podařilo se překonat 370 km.

Fotky ze všech akcí naleznete na tomto odkaze.