Zpět na hlavní stránku

Sokolský běh republiky 2023

datum konání: 28. 10. 2023, publikováno: 29. 10. 2023

Odbor všestrannosti T. J. Sokol Písek oslavil sváteční sobotu 28. října pohybem. Uspořádal totiž již 5. ročník závodu Sokolský běh republiky, který se letos konal ještě na dalších 77 místech v ČR a v zahraničí. Start i cíl se nacházel v hudebním pavilonu v parku Palackého sady, kde bylo možné se od 11:30 prezentovat a přihlašovat na tři běžecké závody:

Dětský závod - starší (1 500 m)
Na nově vzniklou trať určenou pro děti od 11 do 14 let vyběhli přihlášení ve 12:45. Trasa vedla parkem, přes kamenný most a po cestě k lávce přes ostrov, kde byla obrátka. Vítězem mezi 21 dětmi se stal František David s časem 05:11 s. Nejlepší dívkou byla Kristýna Holubová s časem 05:39 s.

Dětský závod - mladší (800 m)
Na nejkratší trasu závodu odstartovalo 81 dětí z mladšího žactva (do 10 let) ve 13:15. Ke kamennému mostu a zpátky nejrychleji doběhl Václav Liška, a to za 02:49 s. Z dívek byla nejlepší Lucie Statečná, která trať zaběhla v čase 03:06 s.

Hlavní závod (5,35 km)
Ve 14:00 zazněl startovní výstřel pro 80 běžců, kteří oslavili den vzniku samostatného Československa na trase, která se táhla kolem řeky k altánu za Smetákem a zpět. O vítězi letos nebylo pochyb - stal se jím Martin Forejt, který protnul cílovou pásku v čase 18:53 s. Mezi ženami závod potřetí za sebou ovládla Anna Hrabáková s časem 20:53 s.

Všem závodníkům blahopřejeme k jejich výkonům, děkujeme za účast a hlavně za to, že tento státní svátek oslavili pohybem. K příjemné atmosféře závodu přispělo i pěkné počasí, během něhož běžecká trasa oplývala mnoha podzimními barvami.

Poděkování patří také organizačnímu týmu, který zajistil průběh tohoto závodu, dále partnerům akce, kterými byli: ČOS, Skupina ČEZ, ČEPS, Česká spořitelna, Penny, EUC, Balíkovna, Under Armour, Generali Investment, Madeta, Pražské vodovody a kanalizace, Česká televize, Radiožurnál a Deník.cz, a ještě lokálnímu partnerovi SIKO Koupelny.

Kompletní výsledky zde nebo na webu irontime.cz.
Fotky naleznete v sekci Galerie - děkujeme fotografům J. Čudlému, J. Koštelovi a J. Štěpánovi.