Sokolský lyžák 2024

datum konání: 24. 2. – 2. 3. 2024, publikováno: 4. 3. 2024

O píseckých jarních prázdninách od soboty 24. února do soboty 2. března se uspořádal tradiční sokolský lyžařský kurz pro naše členy. Letos se jelo s téměř 40 přihlášenými dětmi na nové místo, a to do Pasek nad Jizerou na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. I pro pravidelné účastníky včetně vedoucích to tak bylo tento rok všechno jiné.

Sokolové se kromě seznamování s novou chalupou, kde byli ubytováni, a s okolním prostředím, museli bohužel navíc potýkat se všeobecným nedostatkem sněhu a omezenými možnostmi lyžování. Při první lyžařské příležitosti byly děti rozděleny do několika výkonnostních skupin, ve kterých pak po zbytek týdne společně s vedoucím lyžovaly, případně se lyžovat teprve učily. K tomu se využívalo středisko Paseky, anebo se přejíždělo do nedalekého areálu Rokytnice.

Kromě sjezdového lyžování byli někteří zájemci také na běžkách, na nichž prozkoumali hřebeny nad Lysou Horou, některé dny se chodilo na výlety po okolí (Krkonošské muzeum, rozhledna Štěpánka ad.) a večery se trávily hraním týmových soutěží a zpíváním písniček za kytarového doprovodu hlavního vedoucího Libora Jandy. Díky tomuto bohatému programu si i přes špatné sněhové podmínky všichni prázdninový lyžák patřičně užili a vraceli se domů spokojeni a plni zážitků.

Fotky zde