Vánoční hodiny 2023

publikováno: 29. 12. 2023

Druhá polovina prosince patřila vánočním aktivitám, a to jak v pravidelných cvičebních hodinách, tak i mimo ně. Cvičitelé píseckého Odboru všestrannosti si pro své svěřence připravili speciální hrací program na rozloučenou v tomto kalendářním roce. Rodiče a děti zdobili v tělocvičně stromek na zdi a překonávali opičí dráhu, v dalších odděleních hráli většinou různé míčové hry, například starší žákyně měly hodinu zpestřenou o netradiční ping-pong přes bedny.

Kromě cvičení v sokolovně probíhaly některé vánoční akce také venku. Vybrané skupiny rodičů a dětí se vydaly do píseckých lesů, kde účastníci ozdobili stromky dobrotami pro zvířátka, zapálili si prskavky a popřáli si hezké Vánoce.
V sobotu 23. prosince si tři sokolští nadšenci dali každoroční mrazivou projížďku po Otavě od houpací lávky na Cajsku. Na Štědrý den se skupinka sokolů zúčastnila vánočního lezení a ještě v noci na Boží hod se šest píseckých členů setkalo v lese na Logrech, kde společně také ozdobili stromeček pro zvířátka.

Mezi svátky ve středu 27. prosince se vypravilo 11 mladých cvičenců z oddělení gymnastiky se čtyřmi trenéry do Gymcentra v Českých Budějovicích, aby zde spálili nějaké vánoční kalorie a zkusili si nové prvky. Po příjezdu a rozcvičení se gymnasté rozdělili do tří skupin a postupně si vyzkoušeli všechna nářadí, včetně nejoblíbenějších skoků do vystlané jámy. Zastavili se akorát na obědovou pauzu, ale jinak makali až do odpoledního odjezdu zpět do Písku.

Fotky zde