Velikonoční vandr 2024

datum konání: 29. 3. – 31. 3. 2024, publikováno: 1. 4. 2024

O prodlouženém velikonočním víkendu se po roční pauze uskutečnil sokolský vandr. V pátek 29. března se na píseckém vlakovém nádraží sešla skupinka čtyř sokolů z Odboru všestrannosti, která se nechala odvézt do jihočeského Bujanova. Odtud začala jejich túra po proudu řeky Malše směrem k Českým Budějovicím.

První den vandrovníci navštívili zříceninu hradu Louzák a na oběd se zastavili v restauraci na náměstí v Kaplici. Zde se k nim na druhou půlku dne připojili další tři členové píseckého Sokola, se kterými společně došli do lesa kousek od Pořešína, kde se s nimi opět rozloučili. Večer však skupinku doplnili dva jiní účastníci.
V sobotu si sokolové z dálky prohlédli zříceninu hradu Pořešín a pak pokračovali stále po modré turistické značce okolo Malše. Cestou navštívili ještě jednu zříceninu, a to zříceninu hradu Velešín, dále přešli hráz vodní nádrže Římov a po večerním občerstvení v Římově si nachystali nocoviště v nedalekém lese.
Poslední den čekalo na výletní skupinku, která se po ránu opět ztenčila na čtyřčlennou, posledních několik kilometrů přes Doudleby, Heřmaň, Vidov a Roudné do Českých Budějovic, odkud se nechala v odpoledních hodinách odvézt vlakem zpátky do Písku.

Počasí letošního velikonočního vandru bylo i vzhledem k jeho brzkému termínu nezvykle slunečné a teplé. Účastníci se ani nemuseli obávat žádných nočních dešťů. Celkem ušli asi 50 km a po cestě si někteří dokonce stihli nařezat i proutí na nadcházející Velikonoční pondělí. Jediné, co je tedy nakonec na jinak vydařeném vandru mrzelo, byla nižší účast.

Pár fotek zde