Všestrannostní desetiboj 2023

datum konání: 4. 11. 2023, publikováno: 8. 11. 2023

V sobotu 4. listopadu se 62 členů píseckého Odboru všestrannosti zúčastnilo IV. ročníku závodu Všestrannostní desetiboj, který pořádala Tělocvičná jednota Sokol České Budějovice. Z Písku závodníci vyrazili ráno v 7:30 autobusem, aby na místě stihli společné zahřátí, rozcvičení a slavnostní nástup.

Do českobudějovické sokolovny se sjelo celkem 153 sokolů a sokolek z místní jednoty, Písku, Milevska, Boršova n. Vltavou a Jistebnice. Závod spočíval v absolvování 10 disciplín - shyby, dřepy, skoky přes švihadlo, skok snožmo do dálky, člunkový běh, překážková dráha, hod medicinbalem, vznosy na lavičce, přelézání tyčky a šplh. Rozhodovala rychlost, síla a obratnost.

Soutěž probíhala rychle, a tak již krátce po poledni došlo k ukončení desetiboje a vyhlášení výsledků.
Písečtí sokolové si počínali dobře a z jihočeské metropole si přivezli 19 medailí, z toho 8 jich bylo zlatých. První místo si ve svých kategoriích vybojovali:

• Justýna Cendelínová (předškoláci)
  • Zuzana Sláviková (žákyně I.)
  • Kryštof Cendelín (žáci I.)
  • Vincent Vítů (žáci II.)
  • Lucie Sláviková (žákyně III.)
  • Vanda Knettigová (žákyně IV.)
  • Zdeněk Tisoň (žáci IV.)
  • Jan Cendelín (muži)

Za Odbor všestrannosti T. J. Sokol Písek všem zúčastněným gratulujeme k jejich výsledkům a děkujeme za skvělou reprezentaci.

Kompletní výsledky