Výlet k rybníku Němec

datum konání: 17. 11. 2021, publikováno: 17. 11. 2021

Ve středu 17. listopadu jsme za podpory Centra OV uspořádali pro všechny zájemce výlet po Píseckých horách. V 10:00 se U Vodáka za chladného a mlhavého počasí sešla první skupinka výletníků, kteří se společně vydali přes les Amerika a kopec Bejčák do Semic k hostinci u Báby Lišků. Tam se k procházce přidalo několik rodin s předškolními dětmi, čímž se celá skupina rozrostla na 31 účastníků - 14 dětí a 17 dospělých.

Ze Semic došlo nejdříve k přesunu na Havírky, kde byla na rozcvičení připravena prolézací pavučina, a poté se všichni vydali dál po zelené značce, která se klikatila lesními cestami. Ačkoliv se přibráním malých dětí a dokonce i dvou kočárků výletní krok zpomalil, dokázali se výletníci dostat k rybníku Němec krátce po 13. hodině. Každý z účastníků uvítal, že se u rybníka rozdělal oheň, nad kterým se mohli ohřát nebo si opéci buřta. Děti se zde zabavily hledáním sladkých odměn a pokladu ve formě tematických magnetek, hrou na schovávanou a hledáním přírodnin.

Po posilnění a uhašení ohně se celá skupina zvedla a vyrazila k domovu. Zpáteční cesta, během které se hrála hra s hledáním a nenápadným připínáním kolíčků, všem ubíhala jako voda. V 15:45 se na Flekačkách odpojila skupina rodičů s malými dětmi a o půl hodiny později byl celý výlet ukončen u muflonní obory.

Děkujeme všem zúčastněním a uvidíme se opět na dalších akcích Odboru všestrannosti T. J. Sokol Písek.

Fotografie z výletu ZDE.