XVI. všesokolský slet

datum konání: 1. 7. – 7. 7. 2018, publikováno: 7. 7. 2018

Největší sokolskou akcí letošního roku byl XVI. všesokolský slet, na který se sjelo přes 15 000 sokolů z celého světa. Sletový týden byl zahájen v neděli 1. července průvodem skrz centrum Prahy, který trval 2 hodiny a čítal přes 10 000 sokolů. Během celého týdne probíhaly na Malostranském a Staroměstském náměstí, v Tyršově domě a v Edenu přehlídky pódiových skladeb a další doprovodné akce.
V Edenu se také pilně docvičovaly hromadné skladby a celý sletový týden vyvrcholil ve čtvrtek večer a v pátek odpoledne právě přehlídkou hromadných sletových skladeb.

T. J. Sokol Písek vypravil do Prahy přes 100 členů a celkem měl zastoupení hned v 5 skladbách – Méďové, Cirkus, Siluety, Ženobraní a Borci. Letošní slet, který se nesl v duchu oslav 100. výročí založení Československé republiky, se velmi vydařil a my všichni už se těšíme, až si za 6 let zacvičíme na XVII. všesokolském sletu!

Fotografie naleznete v galerii.