Akademie 2024

datum konání: 15. 2. 2024, publikováno: 17. 2. 2024

V předvečer 162. výročí založení Sokola 15. února uspořádal Odbor všestrannosti T. J. Sokol Písek svoji každoroční Akademii. Minulý cvičební rok se tato sokolská přehlídka oddělení uskutečnila již v listopadu 2022, letos se však rozhodlo o přesunutí na únorový termín. Do sportovní haly ve čtvrtek zavítalo asi 400 diváků, před kterými se ukázali naši členové téměř ze všech oddělení. Celým večerem provázel již tradičně cvičitel S. Trávníček.

Prvním představením byla sestava s prvky párové akrobacie od dívčí skupiny Falcon Wings. Letošní náplní programu kromě demonstrací ze cvičebních hodin mladších žáků, mladších žákyň a starších žákyň byly zejména ukázky sletových skladeb, které budou písečtí sokolové cvičit v létě na XVII. Všesokolském sletu. Diváci mohli zhlédnout skladbu Čmeláčci (rodiče a děti), V rytmu srdce (dorostenky a ženy), Leporelo (dorostenky a ženy), Mravenci (předškoláci), Babí léto (ženy), Sokolhraní (mladší žactvo), Fitness (starší žactvo) a Před kamerou (dorostenci a muži). Akademii pak zakončilo vystoupení Line dance.

Fotky od J. Čudlého a M. Matošky si můžete prohlédnout na tomto odkaze.
Další fotky, a také videa, od L. Mužíkové naleznete na webu jcted.cz.