Únorové vzdělávací semináře 2024

datum konání: 24. 2. – 25. 2. 2024, publikováno: 28. 2. 2024

Během víkendu 24. a 25. února bylo v naší sokolovně rušno, konaly se zde totiž vzdělávací akce pro cvičitele, trenéry i zvídavé rodiče.

V sobotu krátce po deváté začal první seminář s názvem Vše o dětské noze. Lektorka, sokolka, cvičitelka a fyzioterapeutka Kateřina Pokorná přijela až z Ústí nad Labem, aby více než dvaceti účastníkům předala své zkušenosti a poznatky z oblasti zdravého vývoje nohy. Na programu bylo, kromě teoretické přednášky, i spousta praktického cvičení. Účastníci si prošli senzorickou dráhu, vyzkoušeli si cviky upevňující správné držení těla i nohou, cvičili s říkankami a užili si vzájemnou závěrečnou masáž gymbalem nebo overbalem. Čas vyhrazený pro školení utekl jako voda a po závěrečném nástupu v půl čtvrté se účastníci rozjeli ke svým domovům.

Odkaz na fotografie

V neděli na poznatky o dětské noze navázala sokolka, trenérka a atletka Kamila Šrolerová, která své znalosti z běžecké i trenérské praxe přijela předávat necelé dvacítce účastníků v rámci semináře Běh pro malé i velké. Přítomní se dozvěděli, jak zásadní je běžecká abeceda a zkusili si, jak náročná může být. Dále byla pozornost věnována odrazu, délce kroku a kadenci běhu. Po obědě došlo na běh s odporem, postřehové hry a starty z různých poloh. Během celého školení byl kladen důraz na správnou techniku běhu, kterou lektorka důkladně kontrolovala a opravovala případné chyby. Ze semináře odjížděli všichni trochu unavení a plní dojmů a nové inspirace.

Odkaz na fotografie.

Děkujeme všem účastníkům, a hlavně skvělým lektorkám, Kateřině Pokorné a Kamile Šrolerové, za přínosné semináře v příjemné atmosféře a těšíme se na viděnou zas příště! Třeba už v sobotu 23. března na semináři zaměřeném na motoricko-funkční přípravu s názvem Cvičík naživo, více informací zde.