Chlapácký dvojboj 2022

datum konání: 8. 10. 2022, publikováno: 9. 10. 2022

V sobotu 8. října se skupina píseckých gymnastů a jejich cvičitelů zúčastnila závodu Chlapácký dvojboj, který od roku 2017 pořádá sokolská jednota Praha Radotín. Tento závod se skládá ze dvou mužských nářadí - kruhů a bradel (pro mladší kategorie z kruhů a hrazdy), ovšem je otevřen nejen pro mužské, ale i pro ženské kategorie. Do radotínské sokolovny si přijelo zazávodit celkem 69 závodníků a závodnic, mezi nimiž bojovali o přední příčky i 4 chlapi a 10 odvážných dívek z Písku.

Ráno zahájili soutěž jako první muži, dorostenci, ženy a dorostenky. Tato první část závodu byla nejvíce divácky atraktivní, protože tyto kategorie předváděly ve svých sestavách náročné silové i švihové prvky. Po nich následovali závodníci a závodnice z mladšího žactva a na závěr nastoupily na mužská nářadí kategorie starších žáků a žákyň.
Celý dvojboj proběhl bez komplikací a bez zranění. Zároveň všichni přítomní v tento den svými výkony a připnutými sokolskými kokardami oslavili Památný den sokolstva.

Po ukončení závodu, úklidu nářadí a vyhlášení se závodníci mohli již kolem 15:00 odebrat ke svým domovům. Mladší reprezentanti píseckého Odboru všestrannosti se však ještě před odjezdem zastavili na radotínské pouti, kde si za odměnu zkusili pár atrakcí.

Přehled našich 8 medailistů:

• Marek Matoška (muži) - 1. místo
  • Martin Matura (muži) - 3. místo