Dětská voda 2023

datum konání: 3. 6. – 4. 6. 2023, publikováno: 11. 6. 2023

O víkendu 3. a 4. června 2023 se konal již 4. ročník sokolské dětské vody, které se tentokrát zúčastnilo 23 dospělých a 25 dětí ve věku od 2 do 12 let.

Vodáci se sešli v sobotu dopoledne v horažďovickém kempu Rosenauerův mlýn, kde postavili stany, seznámili se s prostředím, prozkoumali okolí řeky a místní dětské hřiště. První část odpoledne patřila společným aktivitám v kempu a poté se účastníci procházkou přesunuli do horažďovického aquaparku. Večer následovalo posezení u ohně.

Počasí vodákům přálo celý víkend, takže i nedělní splutí úseku řeky Otavy mezi Sušicí a Horažďovicemi bylo plné sluníčka. Celkem řeku sjíždělo 17 lodí - posádky zdolaly 17 říčních km a 3 jezy (jeden z nich bohužel nesjízdný). Všichni účastníci, včetně těch, kteří byli na vodě vůbec poprvé, jízdu zvládli. Kromě adrenalinu ze sjíždění jezů a kličkování mezi rybáři si užívali krásné a klidné přírody, pozorování kachen s káčátky a výhledu na hrad Rabí. Nesměly chybět ani přestávky s občerstvením a hraním si na hřišti či u řeky. Po odevzdání lodí v kempu Na Lipkách následovalo sbalení stanů, vyznamenání malých vodáků medailí za celý víkendový pobyt a rozloučení.

Fotky zde