Přebor ČOS - st. žactvo, dorost a dospělí 2023

datum konání: 10. 6. – 11. 6. 2023, publikováno: 13. 6. 2023

O víkendu 10. až 11. června se v Praze uskutečnil celostátní přebor ČOS ve sportovní všestrannosti pro kategorie staršího žactva, dorostu a dospělých. Do hlavního města se vydala také skupinka z T. J. Sokol Písek skládající se z 11 závodníků, kteří sem postoupili z župních přeborů, a dále ze 2 rozhodčích, 2 doprovodů a 1 fotografa. V rámci Jihočeské župy byla skupinka ještě rozšířena o další 3 závodníky z Milevska.

Přebory se zahájily v sobotu ráno slavnostním nástupem v Tyršově domě. Následně na dívčí kategorie čekala gymnastika v Nosticově paláci a odpoledne přemístění na atletický stadion Na Kotlářce. Chlapci začínali dopoledne na atletice, odpoledne odcvičili gymnastiku v Tyršově domě a kategorie dorostenců a mužů se poté ještě vracela Na Kotlářku, aby si zaběhla trať na 1 500 metrů.
V neděli si všichni závodníci odplavali svou závodní trať v bazénu v Tyršově domě a krátce po obědě se již konalo vyhlášení výsledků.

Písečtí závodníci si mezi více jak 200 účastníky vedli skvěle a odvezli si hned 3 celková první místa. Titul přeborník roku 2022/23 ve všestrannosti získali Vanda Knettigová (žákyně IV), Antonín Hašek (žáci IV) a Marek Matoška (muži). Kategorii dorostenek ještě ovládla Kateřina Müllerová z Milevska.
Úspěšní byli i další naši členové. Celkové 2. místo v kategorii žen brala Andrea Matošková, 3. místo v žácích IV patří Jindru Haškovi a 3. místo v mužích si přivezl Martin Matura. Umístění dalších píseckých sokolů včetně umístění v jednotlivých dílčích disciplínách naleznete ve výsledcích níže.

Odkazy na: