Noc sokoloven 2023

datum konání: 16. 6. 2023, publikováno: 18. 6. 2023

V pátek 16. června se písecká sokolovna již po páté otevřela veřejnosti v rámci Noci sokoloven. T. J. Sokol Písek se tak do této akce ČOS tentokrát zapojil o týden dříve oproti stanovenému centrálnímu termínu (viz sokol.eu). Tématem letošního ročníku byly sokolské písně.

Během odpoledne si nejprve nejmenší cvičenci s rodiči hráli s hudbou - cvičili, zpívali, vyráběli xylofony a učili se rozeznávat různé výšky tónů. Na konci se dětem přečetlo několik kapitol ze ”Sokolských pohádek“.
Večer následně pokračoval i s dalšími nově příchozími návštěvníky, před kterými si úvodní slovo vzali náčelnice píseckého Sokola, Tereza Cendelínová, a starosta města Písku, Michal Čapek. Vystoupením mužské sportovní gymnastiky v podání Marka Matošky a Martina Matury pak byla zahájena další část programu, během které si účastníci zaskákali na airtracku a trampolíně, prověřili své znalosti nejen sokolské hudby a otestovali svou fyzickou zdatnost. Na místě byly vystaveny k prohlédnutí také sokolské kroniky a fotky z letošních aktivit. Zpestřením programu byla týmová hra s názvem ”Hledání sokolské hudby” a poté zapálení ohně za sokolovnou, kde si všichni mohli opéct špekáčky a zazpívat si. Krásným závěrem večera bylo vystoupení párové akrobacie v podání skupiny Falconwings poskládané z píseckých starších žákyň.
Po oficiálním ukončení se sklidilo nářadí a vytáhly se duchny, na kterých mohli do rána přespat zájemci z řad našich sokolských členů. Před spaním se jim ještě pustila pohádka.

Celé odpoledne a večer se naší sokolovnou nesla hudba a účastníci se tak mohli na vlastní kůži přesvědčit, že sokolská všestrannost se netýká jenom sportu.

V naší galerii již naleznete fotografie z akce od píseckých sokolů Jakuba Čudlého a Marka Matošky.