Hrejkovická dvacítka 2024

datum konání: 6. 1. 2024, publikováno: 7. 1. 2024

V sobotu 6. ledna vyrazila skupinka 14 píseckých sokolů a přátel na tradiční novoroční pochod s názvem Hrejkovická dvacítka. Ačkoliv některé mohlo od výletu odradit deštivé počasí, bylo ráno v 9:00 v hrejkovickém hostinci zapsáno celkem na 820 účastníků. Tato vycházka na přivítání nového roku, kterou pořádá spolek Kamarádi cest, se letos konala již po čtyřicáté.

Dvacetikilometrová trasa letos vedla přes Sobědraž, Jickovice a Kučeř, a odtud pak skrz PP Sobědražský prales zpátky do Hrejkovic (viz mapka).
Po cestě bylo rozmístěno pět kontrolních stanic a různé občerstvovací stánky či hostince, u kterých se turisté rádi pozastavili. V cíli pak každý, kdo nasbíral všech pět razítek z kontrolních stanic, dostal věcný dárek na památku.

Tento rok se šlo i okolo bývalé táborové louky nedaleko Jickovic, kam písecká jednota jezdila každé léto až do roku 2018 (viz Galerie). Sokolská skupinka z Písku louku navštívila, prozkoumala její okolí a zavzpomínala na pořádané tábory. I zbytek výletu si pak všichni v dobré náladě užili a společně došli do cíle, odkud se rozjeli do svých domovů.