Župní přebor v plavání 2024

datum konání: 13. 1. 2024, publikováno: 14. 1. 2024

V sobotu 13. ledna vyrazil z Písku plný autobus sokolíků z Odboru všestrannosti na první letošní závody, a to na přebory v plavání do Strakonic. Do tamního bazénu se sjelo celkem 119 plavců z jihočeských jednot (z Písku, Strakonic, Č. Budějovic, Křemže, Boršova, Milevska a Volyně), aby si zde odplavali svoji závodní trať a tím zahájili letošní sokolskou všestrannost Jihočeské župy.

Soutěž začala ráno v 9:00 slavnostním nástupem a poté odstartováním nejnižší věkové kategorie předškoláků. Následně se plynule pokračovalo rozplavbami starších závodníků a po odplavání poslední kategorie mužů se ještě zorganizovaly štafetové závody ve čtyřčlenných skupinách. Během zpracovávání výsledků pak měli účastníci osobní volno, které mohli využít ke skákání do bazénu nebo k jízdě na tobogánu.

Vyhlašování začalo v 11:45. Kromě předškoláků byl písecký Sokol zastoupen svými 50 členy v každé kategorii, a téměř ve všech byl také někdo z Písku na stupních vítězů. Celkem bylo získáno 10 zlatých, 7 stříbrných a 6 bronzových medailí.

Všem našim závodníkům gratulujeme a přejeme úspěchy i v dalších závodech sokolské všestrannosti.
Gymnastika a šplh se uskuteční v sobotu 6. dubna v Písku a atletika v sobotu 4. května v Č. Budějovicích.

Kompletní výsledky
Odkaz na fotky