Jarní všestraňácké výzvy - ukončení

publikováno: 17. 5. 2021

Od 8. dubna běžela za podpory Centra OV bojovka Odboru všestrannosti o nejaktivnější oddělení s názvem Jarní všestraňácké výzvy. Během 5 týdnů plnili naši cvičenci řadu úkolů, za jejichž splnění si pak zapisovali body do tabulek. Na každý týden bylo vždy 10 úkolů - splnit tři fyzicky náročnější a dva sranda úkoly, nalézt čtyři místa podle přiložených fotografií a zdolat jeden vrchol v okolí Písku.

Podle výsledků, kam se mohl dobrovolně zapsat každý, se výzev zúčastnilo krásných 99 cvičenců, cvičitelů a lidí z veřejnosti. Předpokládáme však, že těch, co výzvy plnili, bylo daleko více (např. rodiče, přátelé, …).

A jak to celé dopadlo?
Soutěžilo se ve dvou kategoriích:

• Nejvyšší počet bodů na zapojenou osobu - během 5 týdnů mohl každý získat maximálně 118 bodů (+ 10 za bonusovou výzvu):

1. Mladší žáci - každý člen pro své oddělení získal v průměru 79,4 bodu. Kluci tak od nás získávají pomyslný kupón na 1 cvičební hodinu na airtracku a 1 hodinu na velké trampolíně.
    2. Předškoláci - zde každý průměrně získal 71,8 bodu. Jejich odměnou je 1 hodina cvičení na airtracku.
    3. Starší žákyně - průměr získaných bodů se nakonec vyšplhal na 67,9 bodu. Holky tak získávají 1 hodinu na velké trampolíně.
  • Nejvyšší procentuální zastoupení v rámci oddělení:

1. Cvičitelé - celkem se jich zúčastnilo 22, což dělá 52 % ze všech našich sokolských cvičitelů. Ceny jsou stejné jako u první kategorie, tudíž i cvičitelé získávají 1 hodinu na airtracku a 1 hodinu na trampolíně.
    2. Starší žáci - zapojilo se sice jen 8 borců, ovšem vzhledem k velikosti tohoto oddělení to znamenalo zapojení 50 % všech staršanů. Jejich odměnou je tak 1 hodina cvičení na airtracku.
    3. Starší žákyně - i v této kategorii dosáhla děvčata, kterých se zapojilo 41 % (17 členek), na bronzové umístění. Holky tak získávají již druhou hodinu na velké trampolíně.

Na medailové umístění nedosáhly pouze mladší žákyně, které skončily těsně čtvrté v kategorii nejvyššího počtu bodů na osobu. Cvičitelé se proto rozhodli, věnovat mladším žákyním svou hodinu skákání na velké trampolíně.
Obdiv cvičitelů si vysloužily starší žákyně, které měly ze všech oddělení největší zapojení ve výzvě Roztančeme jaro se Sokolem, proto jim cvičitelé věnují svou 1 hodinu cvičení na airtracku.

Doufáme, že vám výzvy zkrátily dlouhé chvíle v současné distanční době. Nyní se již můžeme věnovat dětem na venkovním cvičení, ale pro případ, že bychom opět něco chystali, nezapomeňte sledovat náš web a sociální sítě.

Na fotky z výzev se podívejte na našem Rajčeti.

DĚKUJEME ZA ÚČAST!