Výzvy - 3. týden

datum konání: 26. 4. – 2. 5. 2021, publikováno: 26. 4. 2021

Máme za sebou druhý týden našich Jarních všestraňáckých výzev. Účast se za minulý týden mírně zvedla - zapojilo se již přes 70 lidí. Budeme rádi, když se v příštím týdnu zapojí ještě další naši členové i veřejnost. Vítězové 2. týdne jsou následující:

• Nejvyššího počtu získaných bodů na počet zapojených členů dosáhlo oddělení mladších žáků, kde každý přispěl v průměru 18,9 body z 23 možných. To je obrovský posun, protože toto oddělení bylo po prvním týdnu v této kategorii předposlední. Nyní vede dokonce celkové hodnocení.
  • Procentuálně nejvíce zapojených členů v druhém týdnu získalo opět oddělení starších žáků, kde se výzev účastnila polovina zapsaných členů. V součtu obou týdnů se již zapojila také půlka našich cvičitelů, kteří se nechtějí vzdát bez pořádného boje☺

Ani po druhém týdnu tedy není nic rozhodnuté a každé oddělení má stále možnost vyhrát slíbené odměny - viz úvodní příspěvek o výzvách. Jak si vedla ostatní oddělení vám prozradí tabulka PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY.

Fotky z plnění výzev naleznete na našem Rajčeti.

Rozjíždíme 3. týden výzev!

Níže opět naleznete úkoly ve 4 oblastech - normální úkoly, sranda úkoly, hledačky a vrcholovky. V tomto týdnu mezi výzvy přibude ještě tzv. doplňkový úkol.
Po poctivém splnění uvedených aktivit si každý zapíše body do tabulky svého oddělení. Mimo soutěž s námi může porovnávat síly i široká veřejnost. Tak do toho!!

TABULKY PRO ZÁPIS BODŮ

PRŮBĚŽNÉ
VÝSLEDKY
Veřejnost

NORMÁLNÍ ÚKOLY

Tři úkoly, které můžete plnit během týdne. Splňte je, pošlete nám video či fotku a vyplňte si v tabulce svého oddělení počet bodů. Některé úkoly mají tři obtížnosti dle oddělení - předškoláci/mladší žactvo/starší žactvo + cvičitelé.

1. vyskákat snožmo všechny schody v ulici Putimská 1/2/3× (2 b.)
  2. zaběhnout si třikrát sprint 40/50/60 m (2 b.)
  3. ujít v kuse 3/5/10 km (4 b.)

SRANDA ÚKOLY

Tyto úkoly lze plnit při špatném počasí nebo pro rodinné pobavení. Za každý splněný úkol je jeden bod.

1. upéci buřta (1 b.) - např. během pálení čarodějnic
  2. nakreslit sokolský znak (1 b.)

DOPLŇKOVÝ ÚKOL

Jde o zcela mimořádný úkol tohoto týdne, který je ohodnocen 10 body! POZOR, video !!natočené na šířku!! s jeho plněním musíte poslat do pátku 30. dubna. Body za poslaná videa pak přičteme do hodnocení výzev.

• natočit na šířku video s tanečkem Roztančeme jaro - všechny materiály k naučení naleznete ZDE

HLEDAČKY

Vaším úkolem je dojít na místo, odkud byla fotka pořízena, nalézt tam QR kód a pro kontrolu odpovědět na naši otázku, kterou naleznete pod obrázkem níže. Místa mají dle náročnosti různé bodové ohodnocení.

3 body
Hledačka č. 1
2 body
Hledačka č. 2
2 body
Hledačka č. 3
1 bod
Hledačka č. 4
KontrolaKontrolaKontrolaKontrola

VRCHOLOVKY

Pro splnění je potřeba se dostat na jeden z vrcholů a poslat nám z něj fotku. Poté si můžete do tabulky připsat 5 bodů. V jednom týdnu je možné si připsat body pouze za jeden vrchol. Seznam vrcholů zůstane po celé trvání Jarních všestraňáckých výzev stejný.

Vyhlídkové místo Kestřany (406 m)Velký Kamýk (531 m)
Na Hřebíčku (416 m)Honzíček (572 m)
U Boubelíkovce (440 m)Němec (587 m)
Bejčák (494 m)Srní Homole (613 m)
Sýkorka (525 m)Velký Mehelník (633 m)

Fotky a videa ze splněných výzev nám posílejte na FB, IG či na sokolpisekinfo@seznam.cz.