Letní soustředění gymnastů 2023

datum konání: 21. 8. – 25. 8. 2023, publikováno: 26. 8. 2023

V týdnu od 21. do 25. srpna uspořádalo sokolské oddělení Gymnastiky pod vedením vedoucích Martina Matury a Máry Matošky gymnastické soustředění s 11 mladými sokolíky. Tréninky se odehrávaly v Gymcentru v Českých Budějovicích, kam se účastníci přemístili vlakem v pondělí ráno. V tělocvičně se pak gymnasté věnovali trénování na prostné, přeskoku, bradlech, kruzích, kladině a hrazdě. Zkoušeli si prvky do sestav na blížící se gymnastické závody (Chlapácký dvojboj, Dua-Trojboj a TeamGym) a učili se také prvky nové.

Kromě gymnastické přípravy byl program proložen ještě posilováním, tréninkem na Všestrannostní desetiboj, kolektivními hrami, protahováním, přípravou na Závod zálesácké zdatnosti a párovou akrobacií. Nechyběla ani sauna, bazén či promítání filmu. Během týdne měli navíc sokolští gymnasté nazkoušet představení s hudebními nástroji, naučit se tanec z letošní Gymnaestrády na hudbu Colors unite a vytvořit deník ve formě komiksu o průběhu celého soustředění.

Všichni zúčastnění se po užitém a náročném týdnu vrátili domů v pátek odpoledne. Za 14 dní je čeká první trénink v Sokole, kde budou moci zdokonalovat věci, které se v Gymcentru naučili.

Odkazy: fotky, shrnující video a další videa