Příměšťák Za pokladem kolem světa 3

datum konání: 21. 8. – 25. 8. 2023, publikováno: 27. 8. 2023

Odbor všestrannosti T. J. Sokol Písek má za sebou poslední příměstský tábor tohoto léta. Šlo již o třetí letošní turnus, který byl věnovaný nejmenším dětem, a v němž se účastníci vydali na dobrodružnou výpravu kolem světa za bájným pokladem kmene Říčních lidí. Tábor se konal od pondělí 21. do pátku 25. srpna a zúčastnilo se ho celkem 22 dětí pod vedením Kačky Veličkové, Báry Chmelíkové, Lindy Kropáčkové a Verči Mrázové.

První den malí táborníci navštívili severní pól a užili si radovánky na sněhu a ledu, a také stavění iglú. Následující den vedla cesta do Asie, kde si všichni vyzkoušeli jógu a používání čínských hůlek. Nechyběla ani návštěva Tibetu a výroba mlýnků štěstí. Dále byla na programu středeční výprava za náčelníkem kmene Aboridžinců, která přinesla spoustu výzev. Na konci však na výletníky čekala odměna ve formě návštěvy Záchranné stanice živočichů Makov. Ve čtvrtek byly děti v Africe, kde trénovaly atletiku, vyráběly domorodce a získávaly pro ně tolik potřebnou vodu. Závěrečný den pak patřil prozkoumávání Amazonského pralesa ve formě náročné opičí dráhy, která sokolíky dovedla skrz džungli až k tajemné jeskyni. Táborníci po celý týden získávali kousky pohybového hesla, po jehož předvedení jim jeskyně vydala svůj poklad. Poslední tečkou za celým týdnem bylo předvedení lvího tanečku rodičům.

Příměšťák se povedl a doufáme, že se dětem líbil alespoň stejně jako vedoucím.
Těšíme se na viděnou na dalších táborech příští léto!

Fotografie zde