Memoriál Jana Vorla 2020

datum konání: 15. 2. 2020, publikováno: 16. 2. 2020

V sobotu 15. února se tři naši sokolové zúčastnili v Praze VII. ročníku Memoriálu Jana Vorla, který pořádala T. J. Sokol Libeň. Jde o přátelské závody v gymnastickém pětiboji a ve šplhu. Memoriál je určen pouze pro kategorii dorostenců a mužů a závodí se v něm podle pravidel sokolské všestrannosti. Letos slavili pořadatelé rekordní účast.
Závodníci byli rozděleni do dvou skupin, ve kterých se postupně vystřídali na všech gymnastických disciplínách - hrazda, kruhy, prostná, přeskok a bradla. Šplh bez přírazu na 7,2 metrů vysokém laně byl pouze dobrovolný, ale i tak se ho pokusili zdolat všichni závodníci. Po vyhlášení výsledků se účastníci Memoriálu sešli v místním Hadogu, kde se mohli po vyčerpávajících výkonech náležitě posilnit.
Písečtí muži byli velice úspěšní a z Prahy si odvezli tři medaile: bronzovou a zlatou (i s putovním pohárem) za gymnastiku a ještě jednu bronzovou za šplh.

Zde najdete kompletní výsledky, videa a fotky ze závodu.