Přebor ČOS - ml. žactvo 2023

datum konání: 27. 5. – 28. 5. 2023, publikováno: 31. 5. 2023

Poslední květnový víkend patřil přeboru ČOS ve sportovní všestrannosti mladšího žactva v Pardubicích. Město Pardubice opět po roce přivítalo nejlepší závodníky z celé republiky, kteří postoupili z jednotlivých sokolských žup. Z Jihočeské župy to byli Lucie Cendelínová (Písek), Kristýna Wiererová (Boršov), Kryštof Cendelín (Písek), Jan Plavec (Milevsko), Stela Kadlecová (Milevsko), Lucie Kriklová (Milevsko), Jaroslav Hašek (Písek) a Filip Šoule (Milevsko). Přeboru se zúčastnilo celkem 125 závodníků rozdělených do 4 kategorií.

V sobotu čekal děti závod v gymnastice, šplhu a atletice. Večer pak měly zpestřený kouzelnickým představením v Muzeu kouzel a magie. Po nedělních plaveckých závodech si písečtí sokolíci krátili čekání na výsledky výstupem na Zelenou bránu, dominantu starého města, mlsáním zmrzliny a nákupem Pardubického perníku. V poledne se již konal slavnostní nástup v historické budově Sokola Pardubice, při kterém došlo k vyhlášení výsledků a ukončení letošních přeborů.

Písečtí reprezentanti bojovali ze všech sil a dosáhli těchto výsledků:

Lucie Cendelínová - mladší žákyně I.
celkově 3. z 38 závodnic
- gymnastika 3., atletika 15.-16., šplh 10., plavání 4.

Kryštof Cendelín - mladší žáci I.
celkově 11. z 21 závodníků
- gymnastika 8., atletika 12., šplh 19., plavání 2.

Jaroslav Hašek - mladší žáci II.
celkově 12. z 27 závodníků
- gymnastika 14., atletika 13., šplh 13., plavání 1.

Při přeboru mladšího žactva se soutěží i v družstvech, sestavených z postoupivších dvou děvčat a chlapců z každé sokolské župy dané věkové kategorie, jejichž výsledky se jim sčítají dohromady. Družstvo kategorie I. vybojovalo krásné 2. místo. Družstvu kategorie II. unikly bronzové medaile o jeden jediný bod.

Děkujeme píseckým závodníkům za skvělou reprezentaci Odboru všestrannosti T. J. Sokol Písek a společně s dalšími sokolíky z jihočeských jednot za reprezentaci župy. Poděkování patří také všem trenérům a rodičům.

Kompletní výsledky