Přebor ČOS mladší žactvo 2019

datum konání: 1. 6. – 2. 6. 2019, publikováno: 5. 6. 2019

Republiková soutěž mladšího žactva v sokolské všestrannosti letos zavítala do Plzně. Celostátního přeboru, který se konal o víkendu 1. – 2. června, se zúčastnilo 63 závodníků kategorie I. a 71 závodníků kategorie II. Za Jihočeskou župu si postup do celostátního přeboru vybojovalo 8 dětí. Z Písku Viola Trambová, Radim Špeta, Vanda Knettigová, Antonín Hašek a Jindřich Hašek. V sobotu na Den dětí si mladí sokolové zazávodili ve sportovní gymnastice, šplhu a atletice. Na nedělní ráno si pak schovali plavání. Všechny dosažené výkony dětí se nakonec převedly na body a sečetly se. Závodník, který dosáhl ve své kategorii nejvíce bodů je vyhlášen nejvšestrannějším přeborníkem republiky pro rok 2019.

Výsledky kategorie I. (2010 - 2012)
Trambová Viola – 4. místo
Špeta Radim – 14. místo

Výsledky kategorie II. (2008-2009)
Knettigová Vanda – 3. místo
Hašek Jindřich – 8. místo
Hašek Antonín – 5. místo

Úplným vyvrcholením přeborů bylo vyhlášení soutěže družstev, v němž družstvo kategorie I. (Fořtová, Trambová, Bolek, Špeta) dosáhlo na 5. příčku. Družstvu kategorie II. (Knettigová, Matějková, Hašek, Hašek) uniklo zlato jen o 12 bodíků, což se například rovná v atletice při skoku dalekém 8cm.

Všem našim závodníkům děkujeme za výborné výsledky a skvělou reprezentaci odboru všestrannosti Sokola Písek! Doufáme, že našim starším, které přebor ČOS čeká tento víkend v Praze, se bude dařit minimálně stejně dobře - držme jim palce!

Kompletní výsledky zde.
Fotky zde.