Příměstský tábor č. 1

datum konání: 19. 7. – 23. 7. 2021, publikováno: 1. 8. 2021

První příměstský tábor píseckého Odboru všestrannosti s názvem Pět dní v džungli se konal od pondělí 19. do pátku 23. července. Přihlášení Sokolíci ve věku 5 až 7 let se potkávali každé ráno v sokolovně, aby si společně hráli a sportovali. Tématem každého dne bylo jedno zvíře, které děti po celý den provázelo.
V pondělí malí dobrodruzi běhali a skákali jako tygři, v úterý spolupracovali jako mravenci a ve středu se v rámci cesty za papouškem podívali na Živec, kde si k obědu dali opečené buřtíky. Ve čtvrtek se v tělocvičně objevili hadi a v pátek už všichni cvičili jako opičky a užívali si obří opičí dráhu, která se táhla přes celou tělocvičnu.

Program jednotlivých dnů zahrnoval převážně gymnastickou a atletickou průpravu a pohybové hry nejen v sokolovně, ale i venku. Po každém obědě účastníci odpočívali u poslechu tematických pohádek a vybarvování zvířátek na kartičkách, na které sbírali razítka za nejrůznější činnosti, jež během dne zvládli. Tyto kartičky si pak odnášeli domů, aby se mohli pochlubit rodičům, co všechno umí a znají.

Celý tábor se nesl ve veselém a hravém duchu a všem se moc líbil. Během léta nás čekají ještě dva další příměstské tábory - jeden pro děti 8 až 11 let a druhý pro děti 12 až 14 let.

Fotky z prvního příměsťáku naleznete na našem rajčeti.