Příměstský tábor č. 2

datum konání: 2. 8. – 6. 8. 2021, publikováno: 9. 8. 2021

Druhý příměstský tábor Odboru všestrannosti, konající se na začátku srpna, se nesl v duchu záchrany Sokolíka Pepíka, kterého unesl nesportovec Lenochod. Sedmnáct odvážlivců se v pondělí ráno sešlo v sokolovně a společně se celý týden snažili podle nápověd zjistit, kde by mohl být Sokolík Pepík s Lenochodem ukrytý.
Nápovědy byly získávány různou formou. Hned v pondělí děti hledaly svá jména, u nichž byly také zvláštní symboly, ze kterých měly vyluštit první indicii - směr, jakým Lenochod Pepíka unesl. Druhou nápovědu získali účastníci v úterý odpoledne, když se vydali podle mapy na cestu po městě, při které se dostali až k Sulanovi a na Hřebíček. Třetí den se vypravili na výlet směrem na Živec, během něhož v lese postavili domečky pro lesní skřítky. Ti jim za odměnu nechali v domečkách další nápovědu k záchraně Pepíka. Ve čtvrtek již malí Sokolíci sestavili ze sokolských hesel tajenku, která určila, kde přesně mají začít po Pepíkovi hledat - na hřišti Na Trubách u klouzačky se slonem. Tam také v pátek nadšeně vyrazili, našli stopu Lenochoda, a poté chodili po šipkách a plnili různé úkoly. Nakonec dorazili do lesního sklípku, kde Sokolíka Pepíka skutečně objevili a zachránili ho.

Kromě záchrany Sokolíka Pepíka si přihlášení účastníci užívali spousty her, gymnastiku, atletiku nebo například sokolskou abecedu. Při ní si všichni vyzkoušeli třeba chůzi pozadu, balancování, lezení na stěně, pantomimu, tanec, malování erbů či žonglování. Proběhlo také odpoledne poslepu, kdy šel každý samostatně překážkovou dráhu podle provázku se šátkem přes oči. Děti si dále užily plížečku, opičí dráhu a další a další aktivity.

Vytvořila se nová přátelství a všichni už se těší na společné setkání na začátku cvičebního roku v září.

Fotky z tohoto příměšťáku naleznete na sokolském rajčeti.