Slet 2024 - předváděčka skladby dorců a ml. mužů

datum konání: 26. 11. 2022, publikováno: 27. 11. 2022

V sobotu 26. listopadu se v sokolovně T. J. Sokol Praha Královské Vinohrady uskutečnilo slavnostní předvedení ukázek sletových skladeb pro XVII. všesokolský slet v roce 2024. Tím vyvrcholila práce všech autorů těchto hromadných vystoupení, jelikož jejich secvičením a natočením získaly skladby konečně reálnou podobu, a poprvé se také představily veřejnosti. Sestříhaná videa z celého slavnostního předvedení budou ještě v letošním roce zveřejněna na YouTube, kde si z nich každý bude moci vybrat, kterou skladbu bude chtít nacvičovat - viz níže.

Z Písku se do Prahy vydala skupinka 23 sokolů, kteří přijeli zacvičit skladbu pro dorostence a mladší muže s názvem Před kamerou, kterou vymysleli písečtí členové M. Matura, S. Trávníček a J. Čudlý. Sokolové se sjeli již v pátek večer do libeňské sokolovny, aby si zde ještě před samotným natáčením dali společný secvik. Další den se pak přesunuli na Vinohrady, kde je společně s dalšími 72 cvičenci čekala jedna zkouška a poté dvě slavnostní představení před diváky. Chlapi si celý den užili a již se nemůžou dočkat na to, až budou skladbu cvičit příští léto na světové gymnaestrádě v Amsterdamu a v roce 2024 na všesokolském sletu.

Video Před kamerou je ke zhlédnutí na YouTube ČOS - naleznete zde i videa z dalších předvedených skladeb.
Fotky z předváděčky si můžete prohlédnout na Rajčeti nebo na Facebooku ČOS.