16. světová gymnaestráda

publikováno: 15. 7. 2019

V neděli 14. července se z Rakouska vrátila česká výprava reprezentující Českou republiku na 16. světové gymnaestrádě v Dornbirnu, která probíhala ve druhém červencovém týdnu. Celkem se v Rakousku sešlo přes 800 zástupců z řad ČOS, ČASPV a ČGF. Sokol měl v české výpravě největší zastoupení - asi 500 cvičenců - mezi nimiž nechybělo ani 13 píseckých Sokolů. Ti na gymnaestrádě vystupovali společně s dalšími Sokoly s úspěšnou sletovou skladbou Borci, kterou zacvičili před diváky celkem třikrát a opět s velkými ovacemi.

Celý týden si naši Sokolové skvěle užili. Sledovali vystoupení jiných zemí, bavili se na národních večerech a cestovali po krásném okolí na hranicích Rakouska, Německa, Švýcarska a Lichtenštejnska.

Odkazy: Fotky, Videa z vystoupení, Sokolský zpravodaj

Další hromadná skladba ze sletu, která se ukázala i na gymnaestrádě, byla československá skladba Spolu. Tu cvičilo přes 400 Sokolů a patřila k nejpočetnějším vystoupením. ČASPV měla v Dornbirnu připravenou skladbu Gymnastický sen. Mezi pódiová vystoupení pak patřily skladby Pojďme nabarvit svět (od ČOS) a Techville (od ČGF).

Fotky z průběhu celého týdne můžete nalézt v oficiální fotogalerii.