Teamgym - Malá oblast 2023

datum konání: 25. 11. 2023, publikováno: 28. 11. 2023

Poslední listopadovou sobotu uspořádal Odbor všestrannosti T. J. Sokol Písek Malou oblast v TeamGymu. Do písecké sokolovny a sportovní haly se tak v tento den sjeli závodníci a závodnice z Jihočeského, Plzeňského a Středočeského kraje - přijelo celkem 24 družstev.

Závod byl zahájen ráno v 8:30 tzv. Malým TeamGymem, při kterém své řady na akrobacii a na přeskoku předvedlo celkem 16 týmů. Mezi nimi bylo i 6 družstev z píseckého Odboru všestrannosti vedené M. Maturou, M.+K. Sukovou, L.+B. Chmelíkovou a manželi Rapantovými.
Po odcvičení Malého TeamGymu se v zaplněné hale rozběhl závod v TeamGymu Junior, na který se přihlásilo celkem 8 družstev. Zde závodníci cvičí kromě prostné a přeskoku také pohybovou skladbu na koberci 12×12 metrů. Zároveň jsou v této soutěži povoleny i obtížnější prvky, a tak byly k vidění divácky atraktivnější řady.

Sobotní soutěž byla pro všechna sokolská družstva také kvalifikací na západní oblastní přebor, kam spadají všechna družstva z Čech. Ten se uskuteční 16. a 17. prosince v Praze.

Všem závodníkům gratulujeme k předvedeným výkonům a děkujeme organizátorům za jejich úsilí během přípravy a realizace celého závodu.

Fotografie od J. Koštela, M. Matošky a J. Štěpána