Výlet na Křivoklát 2023

datum konání: 28. 7. – 30. 7. 2023, publikováno: 9. 8. 2023

V pátek 28. července odpoledne se pět píseckých sokolek vydalo vlakem z Písku do Berouna, odkud startoval jejich pěší výlet na hrad Křivoklát. Jejich první turistickou zastávkou bylo medvědárium přímo v Berouně, ale ke smůle cestovatelek zde žádného medvěda neviděly. Pokračovaly tak v putování po červené turistické značce až na své první nocoviště kousek od Lísku.

O ranní budíček se holkám postaral srnec, který je zdravil svým urputným štěkáním. Po snídani se děvčata vydala po žluté turistické značce do Nižboru k Berounce, ovšem během cesty podél břehu se spustil déšť. Sokolky se pak osušily pod altánem ve Žloukovicích, kde si také uvařily oběd a dokonce se zde zvládly i vykoupat. Poté se výletnice vrátily na červenou turistickou značku, která je dovedla kousek od rozcestí pod Dlouhým hřebenem, kde se rozhodly strávit další noc. Po večeři následovala stavba přístřešku, jenž měl ráno podle meteorologů projít zátěžovou zkouškou.

Nedělní ráno bylo skutečně poněkud krušné. Ačkoli bylo při stavbě vynaloženo mnoho úsilí, přístřešek nebyl naprosto dokonalý a po třech hodinách deště neobstál úplně dle představ. Než se sokolky sbalily, hodiny ukazovaly krátce po jedenácté. Červená stezka je pak vedla dál do Roztok, na vyhlídku Paraplíčko a nakonec i k cíli výpravy, ke státnímu hradu Křivoklát. Rychlá fotka před hradem, nakouknout na nádvoří a už bylo na čase vyrazit k vlakové zastávce na spoj jedoucí zpátky do Písku.

Ačkoli počasí nebylo úplně nejlepší a cesta byla plná stoupání a klesání, výlet byl hodnocen jako povedený a všechny zúčastněné se těší na další toulky po Česku zase příští léto.

Fotky z výletu jsou k vidění ZDE.