Výlet za Mikulášem

datum konání: 5. 12. 2020, publikováno: 5. 12. 2020

Obvykle chodí sokolský Mikuláš navštívit naše cvičence do pravidelných cvičebních hodin. Letos to však bylo obráceně, sokolské děti navštěvovaly Mikuláše. V sobotu 5. prosince písecký Odbor všestrannosti uspořádal záchrannou výpravu za Mikulášem. Ta byla otevřena od 9:30 a trvala s malou pauzou až do 17:30. Za pěkného sobotního počasí se na ni vydalo skoro 150 dětí, které byly většinou doprovázeny rodiči či známými.

Plakát s počátečními informacemi, který visel na sokolovně a na sportovní hale, vyzýval k náročnému úkolu - najít lék proti viru “Koronáči” a vyhledat sokolského Mikuláše, který se právě tímto virem nakazil. Na cestě Sokolíci splnili celkem pět úkolů, mezi nimiž byla i příprava básničky pro Mikuláše. K nalezení léku pak museli rozluštit moudrou radu od vševědoucího stromu, získat léčivé slzy od ptáka Fénixe a u mladé bylinkářky zaskákat panáka. Posledním úkolem bylo nalezení Mikuláše pomocí hádanky.

Cílovým místem byl park na Výstavišti, kde na všechny čekal nejen svatý Mikuláš, ale i anděl s čertem. Děti předaly Mikulášovi lék a řekly mu připravenou básničku. Ten jim ze své “Knihy hříšníků a dobrých duší” vytkl některé prohřešky či je naopak pochválil za dobré chování, poděkoval za své uzdravení a dal všem drobnou odměnu.

Fotografie z akce