Župní přebor v atletice 2022

datum konání: 7. 5. 2022, publikováno: 9. 5. 2022

V sobotu 7. května proběhla na českobudějovickém atletickém stadionu poslední součást přeboru v sokolské všestrannosti. I přes mokré počasí se závodů v atletice zúčastnilo na 200 sokolů z celé Jihočeské župy. Závodníci se kromě deště a klouzavého tartanu museli vypořádat se čtyřmi disciplínami: sprint, skok do písku, hod kriketovým míčkem (dorost a dospělí vrh koulí) a vytrvalostní běh.
Písecký Odbor všestrannosti měl na sobotním přeboru 59 zástupců, z nichž si 18 odvezlo medaili🏅

Jelikož se jednalo o poslední závod Jihočeské župy v rámci sokolské všestrannosti (gymnastika a šplh proběhly 2. dubna a plavání 10. dubna), vyhlašovali se z každé kategorie také tři nejlepší přeborníci, kteří úspěšně absolvovali všechny čtyři přebory.
Zde se na stupních vítězů umístilo 12 píseckých sokolů, kteří také postupují na celorepublikový přebor ČOS - mladší žactvo (I a II) se utká poslední květnový víkend v Pardubicích a starší žactvo, dorost a dospělí se předvedou následující víkend v Praze.
Všem závodníkům gratulujeme k jejich výkonům a výsledkům!👏

Výsledky z atletiky
Kompletní výsledky z přeborů