Černošický dvojboj 2024

datum konání: 13. 4. 2024, publikováno: 17. 4. 2024

Sokolové z Písku se v sobotu 13. dubna zúčastnili gymnastického dvojboje pořádaný Sokolem Černošice. Gymnasté v tomto závodě soutěží ve dvou disciplínách, a to na prostné a na kladině (dívky) či na hrazdě (chlapci). Na rozdíl od pravidel gymnastických přeborů ČOS zde není limitována výše výsledné známky, díky čemuž je Černošický dvojboj pro diváky velice atraktivní, protože k vidění jsou i obtížné prvky.

Odbor všestrannosti T. J. Sokol Písek přijelo do haly Věry Čáslavské nedaleko Prahy, kde se Černošický memoriál pořádal, reprezentovat celkem 9 gymnastů. Vzhledem k tomu, že gymnastické přebory Jihočeské župy proběhly první dubnovou sobotu (viz příspěvek), měli písečtí své sestavy natrénované, ovšem měli jen pouhý týden na jejich doplnění o další bonifikované prvky, aby mohli v Černošicích bojovat o nejvyšší příčky. Doprovod písecké výpravě dělala cvičitelka Kateřina Suková, která pak během závodu bodovala cvičení na kladině.

Zde jsou výsledky píseckých sokolů:

• Klára Lichá (žákyně III) - 6. místo
  • Klára Matošková (žákyně III) - 3. místo
  • Sára Valášková (žákyně III) - 2. místo
  • Eliška Lichá (dorostenky) - 4. místo
  • Vanda Knettigová (dorostenky) - 2. místo
  • Jan Šíma (dorostenci) - 1. místo
  • Andrea Matošková (ženy) - 3. místo
  • Martin Matura (muži) - 2. místo
  • Marek Matoška (muži) - 1. místo

Gratulujeme ke skvělým výkonům!

Fotky našich závodníků naleznete na tomto odkaze.
Videa sestav jsou nahraná na YouTube.