Župní přebory v gymnastice a šplhu 2024

datum konání: 6. 4. 2024, publikováno: 9. 4. 2024

První dubnovou sobotu se do Písku sjeli sokolští zástupci z jednotlivých jednot župy Jihočeské na župní přebory ve sportovní gymnastice a ve šplhu. Písecká sportovní hala a sokolovna přivítala celkem 167 závodníků a závodnic a k tomu nespočet trenérů, cvičitelů, rozhodčích, pomocníků, a také diváků.

Závody se rozběhly v 9:00 po slavnostním nástupu. Cvičenci byli rozděleni do dvaceti skupinek, ve kterých obcházeli jednotlivá nářadí. Postupně během dne odcvičili své sestavy na prostné, přeskoku, hrazdě a kladině / bradlech a kruzích, a také si vyšplhali na tyči nebo na laně.
Již během dopoledne měla odzávoděno nejmladší kategorie předškolních dětí cvičící pouze na prostné a na přeskoku. Zbytek účastníků se dočkal vyhlášení v 15:15.

Zástupci T. J. Sokol Písek podali skvělé výkony - v Písku nakonec zůstalo 23 medailí z gymnastiky (11 zlatých, 7 stříbrných a 5 bronzových) a 19 medailí ze šplhu (8 zlatých, 5 stříbrných a 6 bronzových). Všem zúčastněným tímto velice gratulujeme.

Závody byly součástí všestrannostních přeborů a navazovaly na lednové závody v plavání ve Strakonicích. Poslední set disciplín čeká na všestrannostní závodníky v sobotu 4. května 2024 na atletickém stadionu v ČB.