Lidské pyramidy díl č. 4

publikováno: 19. 5. 2021

Noc sokoloven se pomalu blíží a jak už jsme zmínili v jedné z předchozích aktualit, jejím tématem jsou letos Lidské pyramidy. Pro tuto příležitost byla Českou obcí sokolskou ve spolupráci s naším Centrem Odboru všestrannosti natočena instruktážní videa, která budou vycházet v seriálu Cvičím se Sokolem. Každý týden se tak nyní můžete těšit na jedno video, ve kterém uvidíte naše cvičence a cvičitele předvádět skupinovou akrobacii.

Myšlenka lidských pyramid má základ v publikaci, která vyšla v roce 1917 v Chicagu pod názvem Skupiny. Zajímavostí je, že ačkoliv byla vydaná v Americe, je napsaná česky, protože ji vydal tehdejší Svaz Česko-Slovanského Sokolstva. Autorem knihy je Josef Paskovský, který byl náčelníkem Svazu a cvičitel Sokola Chicago.

Podle třetího dílu jste si mohli vyzkoušet jednodušší prvek s názvem „M“. Ve čtvrtém díle už uvidíte opravdovou „Velkou pyramidu“, na kterou budete potřebovat šest cvičenců. Zdůrazňujeme, že se jedná o pokročilý prvek, při jehož provádění je třeba postupovat pomalu a opatrně.

Lidské pyramidy pro Noc sokoloven - díl č. 4