Poslední cvičební hodiny 2021/22

publikováno: 30. 6. 2022

V druhé půlce června ukončovala jednotlivá sokolská oddělení svá cvičení.

Rodiče a děti

Červnové cvičení nejmenších sokolů bylo zahájeno hodinou plnou soutěží u příležitosti dětského dne, při které děti za splněné úkoly sbíraly razítka a na závěr každý dostal medaili a drobnou odměnu. Jelikož počasí cvičencům přálo, probíhaly další hodiny převážně venku. Jedna ze skupin rodičů a dětí si užila “cyklo” výlet na čemkoli k Sulanovi nebo procházku se sportovními prvky v lese na Americe.
Závěrečné hodiny těchto oddělení vypadaly různě podle vedoucího dané skupiny. Pod vedením cvičitelky Moniky se šlo na stezku U Smetáka, kde si děti vyzkoušely balanční prvky, lezení po “žebříku”, běh a rozloučili se spoustou bublin z bublifuků. Skupiny rodičů a dětí, které vede cvičitelka Martina, zas strávily poslední cvičení na pouťovém hřišti, kde děti získaly medaile za pěkné celoroční cvičení.

Předškoláci

Závěrečná hodina předškoláků začala veselou rozcvičkou, pokračovala tanečními kreacemi, míčovou hrou Na jelena a hlavním programem byla trampolínka a airtrack.
Děti byly nadšené. Podívejte se na krátké video.

Mladší a starší žactvo

Všechna 4 oddělení žactva si na poslední hodině zacvičila na airtracku, a zaskákala na malé trampolíně. Starší žáci a žákyně si pak ještě vyšly za pěkného počasí na zmrzlinu.

Gymnasté

Oddělení gymnastiky ukončilo své tréninky v neděli 26. června. V sokolovně skákali na velké a malé trampolíně, klouzali se na žíněnkách, padali ze žebříku po zádech do duchen, houpali se na laně a zkoušeli další věci v rámci velké opičí dráhy. V druhé půlce hodiny si zahráli volejbal, poté je čekalo krátké protažení a na konec zhodnocení cvičebního roku.

Párová akrobacie

Poslední hodina párové akrobacie proběhla v pondělí 27. června. Dívky si zopakovaly všechny prvky, které se během roku učily a vyzkoušely si také skupinové tvary, složené z většího počtu cvičenců.

Fotografie z posledního letošního cvičení naleznete ZDE.

Děkujeme všem našim členům a jejich rodičům za to, že s námi cvičí, a těšíme se na všechny na letním táboře, příměšťácích, soustředění, anebo v příštím cvičebním roce.

Přejeme všem krásné a pohodové léto.

Připomínáme, že do 3. července běží předzápisy pro naše stávající členy. Pro ostatní začne online zápis od 1. srpna.