Seminář jógy pro nejmenší 2023

datum konání: 11. 2. 2023, publikováno: 12. 2. 2023

V sobotu 11. února se v písecké sokolovně sešlo 24 účastnic semináře Jóga pro nejmenší, aby pod vedením Katky Nikodýmové z T. J. Sokol Jihlava nakoukly do tajů dětské jógy a jejích specifik pro děti předškolního věku.

Po krátkém teoretickém úvodu přišlo na řadu zahřátí pozdravem slunce s básničkou. Po dechových cvičeních zaměřených na hlásky A, U a M, následovala hlavní část s využitím jógových karet, ke kterým účastnice vymýšlely nejrůznější příběhy - proměnily se v jedoucí traktor, ustrašenou kočičku, levharta na větvi stromu, mořskou hvězdici i luční kobylku. Na závěr části si všichni vyzkoušeli vzájemnou masáž motivovanou pečením pizzy. Po krátké pauze byla na programu akrobacie v páru, hraní s padákem, další hra na rozvoj dechu, drobné tvoření a závěrečná relaxace.

Semináře se zúčastnilo i 10 píseckých cvičitelek všestrannosti, které se moc těší, až si nabité vědomosti a zkušenosti budou moci vyzkoušet v hodinách se svými cvičenci a cvičenkami. Seminář byl podporován projektem Centrum OV.

Fotky ze semináře naleznete zde.