Šibřinky 2021

publikováno: 3. 4. 2021

V půlce března byla naše jednota vyzvána sokolskou jednotou z Prahy Libeň k šibřinskému duelu. Vzhledem k tomu, že sokolské šibřinky (maškarní plesy) jsou v současné době neuskutečnitelné, spočíval duel v tom, která z jednot získá od svých cvičenců či cvičitelů lepší fotky masek. Kdo se chtěl výzvy zúčastnit, ten si měl připravit kostým a v něm se pak vyfotit před svou sokolovnou. Cílem výzvy nebyl jen samotný duel, ale také snaha dostat tento nápad mezi ostatní sokolské jednoty.

Ačkoliv v Písku nemáme žádnou velkou tradici v pořádání maškarních plesů, přeci se našli nadšenci a odvážlivci, kteří se ve své masce před píseckou sokolovnou vyfotili. My jim za to moc děkujeme.

Kromě toho měla některá písecká oddělení v rámci svých online cvičení zařazenou jednu maškarní hodinu, na které si mohli cvičenci zacvičit ve vlastních kostýmech u sebe doma.