Výzvy - 2. týden

datum konání: 19. 4. – 25. 4. 2021, publikováno: 19. 4. 2021

Minulé pondělí jsme spustili první týden našich Jarních všestraňáckých výzev. Jsme rádi, že se do plnění zapojili desítky cvičenců, cvičitelů a dokonce i veřejnost. Vítězové 1. týdne jsou následující:

• Nejvyššího počtu bodů za minulý týden dosáhli cvičitelé (269 b.), avšak každé oddělení má jiný počet členů. Aby byl tedy souboj spravedlivý, je hlavním srovnávacím měřítkem průměr, tj. počet získaných bodů na počet zapojených členů. Vítězem se tak stalo oddělení starších žákyň, kde každá členka přispěla v průměru 17,6 body z 24 možných.
  • Procentuálně nejvíce zapojených členů pak měli za minulý týden starší žáci (50 % zapsaných staršanů).

Vítěze prvního týdne známe, ale pro žádné oddělení ještě není nic ztraceno. Všichni mají stále dost času, aby se v celkovém pořadí poprali o skvělé odměny - viz úvodní příspěvek o výzvách. Jak si vedla ostatní oddělení vám prozradí tabulka PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY.
Fotky z plnění výzev naleznete na našem Rajčeti.

Je tady 2. týden výzev!

Níže opět naleznete úkoly ve 4 oblastech - normální úkoly, sranda úkoly, hledačky a vrcholovky. Po poctivém splnění některé z uvedených aktivit si každý zapíše body do tabulky svého oddělení. Mimo soutěž s námi může porovnávat síly i široká veřejnost. Tak jdeme na to!!

TABULKY PRO ZÁPIS BODŮ

PRŮBĚŽNÉ
VÝSLEDKY
Veřejnost

NORMÁLNÍ ÚKOLY

Tři úkoly, které můžete plnit během týdne. Splňte je, pošlete nám video či fotku a vyplňte si v tabulce svého oddělení počet bodů. Některé úkoly mají tři obtížnosti dle oddělení - předškoláci/mladší žactvo/starší žactvo + cvičitelé.

1. ujet 5/10/20 kilometrů na kole (4 b.)
  2. nakreslit panáka a 4/8/12× ho zaskákat (2 b.) - ukázka ZDE
  3. ujít krabí chůzí 10/25/50 metrů (2 b.)

SRANDA ÚKOLY

Tyto úkoly lze plnit při špatném počasí nebo pro rodinné pobavení. Za každý splněný úkol je jeden bod.

1. dotknout se stropu (1 b.)
  2. hodit míč za záda a zpět 10× (1 b.)

HLEDAČKY

Vaším úkolem je dojít na místo, odkud byla fotka pořízena, nalézt tam QR kód a pro kontrolu odpovědět na naši otázku, kterou naleznete pod obrázkem níže. Místa mají dle náročnosti různé bodové ohodnocení.

1 bod
Hledačka č. 1
3 body
Hledačka č. 2
1 bod
Hledačka č. 3
3 body
Hledačka č. 4
KontrolaKontrolaKontrolaKontrola

VRCHOLOVKY

Pro splnění je potřeba se dostat na jeden z vrcholů a poslat nám z něj fotku. Poté si můžete do tabulky připsat 5 bodů. V jednom týdnu je možné si připsat body pouze za jeden vrchol. Seznam vrcholů zůstane po celé trvání Jarních všestraňáckých výzev stejný.

Vyhlídkové místo Kestřany (406 m)Velký Kamýk (531 m)
Na Hřebíčku (416 m)Honzíček (572 m)
U Boubelíkovce (440 m)Němec (587 m)
Bejčák (494 m)Srní Homole (613 m)
Sýkorka (525 m)Velký Mehelník (633 m)

Fotky a videa ze splněných výzev nám posílejte na FB, IG či na sokolpisekinfo@seznam.cz.